ORBITEK CUP Żyraków

25 cze

W ORBITEK CUP Żyraków badmintoniści z tęczy na podium.

W dniu 20 czerwca 2026 r. odbył się turniej badmintona ORBITEK CUP w Żyrakowie, w którym startowali z sukcesami zawodnicy „Tęczy-Społem” Kielce zajmując kolejno miejsca:

1 miejsce Barbara Siuda w kat U13
1 miejsce Wojciech Gryzek i Barbara Siuda w mix U13
3 miejsce Maciej Gryzek w kat U11
8 miejsce Maciej Gryzek w kat U13
Startowało ogółem 124 osób. Nadmienić należy, że nasi zawodnicy są o rok młodsi i w przyszłym roku będą startować w tych samych kategoriach wiekowych. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych miejsc medalowych.

Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny do lat 14

25 cze

Na kortach Tęczy Kielce odbył się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny do lat 14

W dniach 06-08.06.2026 r. na kortach Klubu Sportowego „Tęcza-Społem” w Kielcach odbył się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny dziewcząt i chłopców do lat 14 w grupach każdy z każdym następnie grupa finałowa. Z Tęczy startowała Julia Fijałkowska zajmując 13 miejsce w grze pojedynczej na 13 startujących, natomiast chłopcy Barczyk Aleksander, Ściegienny Roch i Wasik Bartosz zajęli również 13 miejsce w grze pojedynczej, w grze podwójnej 3 miejsce zajął Barczyk Aleksander w parze z Adamem B. z MKT Stalowa Wola. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali dyrektor turnieju Piotr Klima z Tęczy Kielce oraz sędzia naczelny z PZT Janusz Sewastianow. Zawodniczki i zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary i medale oraz nagrody rzeczowe produkty ufundowane przez Firmę WSP SPOŁEM Kielce.

Sukces Basi w Białymstoku

22 cze

Yonex Polish International Festival U13, który odbył się w dniach 29-31.05.2026 r. w Białymstoku jedyna reprezentantka naszego klubu Barbara Siuda wygrała turniej w grze pojedynczej zajmując pierwsze miejsce w kategorii U13, a w grze podwójnej z koleżanką zajęły 3 miejsce. Serdecznie gratulujemy Basi i życzymy kolejnych sukcesów.

 

 

 

Sukcesy międzynarodowe Karoliny Koseckiej

22 cze
Karolina trenuje trójbój siłowy i tenis w kieleckim Klubie Sportowym „Tęcza-Społem”. Swoją przygodę z siłownią rozpoczęła ponad półtora roku temu, a w tym roku została powołana do Kadry Polski w trójboju siłowym oraz wyciskaniu leżąc klasycznym. Swój pierwszy międzynarodowy start zaliczyła 1 maja 2026 roku w Pilźnie w Czechach podczas Mistrzostw Europy w trójboju siłowym, gdzie zdobyła cztery brązowe medale. W dniu 26 maja br. miała okazję wystartować w Mistrzostwach Świata w wyciskaniu leżąc klasycznym odbywających się w Raszynie, zostając brązową medalistką. Dzięki przygotowaniu trenera, Pana Arkadiusza Znojka, oraz wsparciu klubu mogła z dumą reprezentować Polskę, miasto Kielce i województwo świętokrzyskie na arenie międzynarodowej. Poniżej wyniki Karoliny, której serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Mistrzostwa Europy w Pilźnie brązowy medal, kategoria wagowa do 63kg do lat 18 (340kg w totalu w trójboju siłowym sprzętowym). Mistrzostwa Świata w Raszynie brązowy medal, kategoria wagowa do 57kg do lat 18 (52,5kg w wyciskaniu leżąc klasycznym).

Podwójny sukces Bartka

20 maj

Podwójny sukces: w deblu i singlu na turnieju WTK U14 w Pabianicach w dniach 25-27.04.2026 r. udział wziął nasz zawodnik Bartosz Wasik. Do turnieju zweryfikowało się szesnastu chłopców i grali w czterech grupach czteroosobowych. Bartek grał w grupie B, jako pierwszy rozstawiony i na tej samej pozycji zakończył grupę. Finalnie w grze singlowej zajął trzecie miejsce. Natomiast w deblu, wraz z Janem A. z L’academie Centre De Tennis stanęli na najwyższym miejscu na podium, wygrywając mecze z wynikami 6:4  6:2 i 6:3  6:4. Bartkowi serdecznie gratulujemy życząc kolejnych sukcesów