Wiktoria Nosek z KS „Tęcza-Społem” w Kielcach Wicemistrzynią w Tenisie

5 lut
Wiktoria Nosek z KS „Tęcza-Społem” w Kielcach Wicemistrzynią na Halowych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Bytomiu w dniach 30.01- 3.02.2015 r. w grze podwójnej.

W rozgrywanych w miniony weekend Halowych Mistrzostwach Polski Kobiet do 21 lat Wiktoria w parze z Karoliną Śnitą zdobyły srebrny medal w grze podwójnej. Losowanie nie było dla dziewczyn łaskawe, gdyż już w drugiej rundzie trafiły na parę rozstawioną z nr 4 Marta Gałka/Katarzyna Witos – spotkanie udało się rozstrzygnąć na korzyść Nosek/Śnita 6/2, 6/2. Kolejne spotkanie z przeciwniczkami rozstawionymi z nr 1 Agata Borgman/ Paulina Czarnik było bardzo trudne i pokazało, że grać trzeba do ostatniej piłki – dziewczyny w pierwszej partii przegrały 0/6, w drugiej podjęły równą walkę i wygrały w tiebreaku 7/6 (7-1). O losach spotkania miał zdecydować super tiebreak, w którym Nosek/Śnita zachowały zimną krew przy ostatnich piłkach i wygrały 11-9. Ta dobra passa miała towarzyszyć dziewczyną w finale – niestety to nie był ich dzień – przeciwniczki Joanna Zawadzka/ Patrycja Polańska pokonały naszą parę 6/0, 6/4.

Zdobyty przez Wiktorię medal na Mistrzostwach Polski to już drugi tytuł w tym roku – tydzień wcześniej Wiktoria w parze z Patrycją Polańską wywalczyły złoto w grze podwójnej na juniorskim turnieju klasyfikacyjnym w Chorzowie.

tenis1