MEDALE JUNIOREK OROSHAZA, WĘGRY, 2015.04.06-11

17 kwi

MEDALE JUNIOREK
OROSHAZA, WĘGRY, 2015.04.06-11

Arkadiusz Znojek

Pierwszy dzień startów na Mistrzostwach Europy Juniorek i Juniorów w Trójboju Siłowym w Oroshazie na Węgrzech odbywających się w dniach 08-11.04.2015 r. zakończył się pomyślnie, zgodnie z oczekiwaniami przynosząc komplet medali i poprawę wyników życiowych naszych reprezentantów. Startowały w nim juniorki i juniorzy 14-18 lat.

wegry3

Medalistki kat. 57 kg juniorek 14-18 lat: 1 m. Kristsina Shlykovich, 2 m. Joanna Białek

Srebrny medal zdobyła w kat. 57 Joanna Białek z Klubu Sportowego „Tęcza-Społem” w Kielcach. Zawodniczka ze sprzętu specjalistycznego używała tylko bandaży na kolana. W przysiadzie zaliczyła 110 kg, w wyciskaniu leżąc 55 kg, a w martwym ciągu uzyskała 107,5 kg, uzyskując łącznie 272,5 kg.
W klasyfikacji drużynowej juniorek 14-18 lat Polska zajęła 5 miejsce z dorobkiem 17 punktów. Zabrakło jednej zawodniczki do pierwszej trójki najlepszych drużyn Starego Kontynentu.

wegry2

Ekipa polska pierwszego dnia zawodów (od lewej): Joanna Białek, Wiesław Dominik, Szymon Glowienke, Jan Joskowski, Paulina Pawyza, Arkadiusz Znojek

wegry1

Pierwszy medal dla Polski na tych zawodach – srebrny – zdobyła Joanna Białek w kat. 57 kg juniorek 14-18 lat.