Wyniki zawodników z Puchar Polski w trójboju siłowym w Puławach

7 lip

KS „Tęcza-Społem” w Kielcach wygrywa Puchar Polski w Trójboju Siłowym , 18 czerwca 2022 r. w Puławach!Nadzwyczaj udane starty drużyny Klubu Sportowego „Tęcza-Społem” w Kielcach otworzyła najlżejsza (43 kg wagi ciała) i najmłodsza uczestniczka Pucharu, zaledwie 14-letnia Zuzanna Znojek. W pucharowej kategorii do 57 kg juniorek do lat 18 zajęła 4 miejsce, 7-krotnie poprawiając rekordy Polski juniorek do lat 16 w kategorii 47 kg: 67,5 kg w przysiadzie, 35 i 40 kg w wyciskaniu leżąc, 65 i 70 kg w martwym ciągu, 172,5 i 177,5 kg w trójboju siłowym.

Klasę międzynarodową pokazała Karolina Kołata, ubiegłoroczna mistrzyni świata juniorek, wygrywając kategorię +57 kg juniorek do lat 23. Zawodniczka 2-krotnie ustanawiała rekordy Polski juniorek do lat 23 i seniorek w wyciskaniu – 156 i 161 kg. W przysiadzie zaliczyła 100 kg, w martwym ciągu 165 kg, co dało 426 kg. Również spory wynik uzyskała w kategorii 76 seniorek, Małgorzata Piłat: 140 kg w przysiadzie, 92,5 kg w wyciskaniu leżąc, 180 kg w martwym ciągu oraz 412,5 kg w trójboju. Bardzo dobrze zadebiutowała na puławskim pomoście Agnieszka Kot startująca w kat. open weteranek I grupy. Ważąca 51 kg zawodniczka zaliczyła 75 kg w przysiadzie, 40 kg w wyciskaniu leżąc i 90 kg w martwym ciągu. Uzyskany wynik 205 kg dał jej pierwsze miejsce w tej kategorii.

Kolejna grupa Kielczan to 15-letni Radosław Rogala i 17-letni debiutant Jan Kołodziej, startujący w kat. 74 juniorów do lat 18, poprawiający swoje rekordy życiowe w każdym boju. Radosław, ważący niespełna 53 kg, wygrał tę kategorię zaliczając 110 kg w przysiadzie, 60 w wyciskaniu (dwukrotnie atakując rekord Polski juniorów do 16 lat ciężarem 67,5 kg) i 115 kg w martwym ciągu. Wynik 285 kg i 45,38 punktów dał pierwsze miejsce. Jan Kołodziej zajął drugie miejsce niewiele mniejszą ilością punktów, 41,07 za wynik 330 kg w trójboju. Zawodnik zaliczył 100 kg w przysiadzie, 100 kg w wyciskaniu leżąc, 130 kg w martwym ciągu. Kolejny młodziutki zawodnik Tęczy-Społem, 15-letni Patryk Przeździecki, startujący w kat. +74, zajął w niej 3 miejsce z wynikiem 440 kg, zaliczając swoje rekordy życiowe – 150 kg w przysiadach, 105 kg w wyciskaniu leżąc i 185 kg w martwym ciągu.

W juniorach do lat 20 po raz pierwszy w trójboju wystartował Emil Kurpiński w kat. +83. Zawodnik wygrał tę kategorię zaliczając w przysiadzie 155 kg, 125 kg w wyciskaniu leżąc, 180 kg w martwym ciągu, co dało 460 kg w trójboju.

Starsi zawodnicy Tęczy-Społem wystartowali w juniorach do lat 23. Najlżejszy z nich, Błażej Tkacz, zajął drugie miejsce w kat. 83 z wynikiem 420 kg (150 kg przysiad, 95 w wyciskaniu, 175 kg w martwym ciągu). Ubiegłoroczny mistrz świata juniorów, Mateusz Szymkiewicz, bez wysiłku wygrał kategorię +83 zaliczając 320 kg w przysiadzie, 215 kg w wyciskaniu leżąc, 250 kg martwym ciągu, co dało 785 kg i z naddatkiem wystarczyło do zajęcia pierwszego miejsca. Rekordy życiowe ustanowił zdobywca 4 miejsca w tej kategorii, Juliusz Rychwalski – 270 kg w przysiadzie, 155 kg w wyciskaniu leżąc, 265 kg w martwym ciągu i 690 kg w trójboju.

Kieleccy seniorzy zajęli pierwsze miejsca: Sławomir Szymura w kat. 74 i Mateusz Ząbek w kat. 93. Sławomir zaliczył 210 kg w przysiadzie, 150 kg w wyciskaniu i 200 kg w martwym ciągu, uzyskując 560 kg w trójboju. Mateusz Ząbek natomiast 237,5 kg w przysiadzie, 175 kg w wyciskaniu, 250 kg w martwym ciągu i 662,5 w trójboju.

W klasyfikacji Najlepszej Zawodniczki Zawodów 4 miejsce zajęła Małgorzata Piłat, a Karolina Kołata uplasowała się na 5 miejscu. Mateusz Szymkiewicz zajął 3 miejsce w klasyfikacji Najlepszego Zawodnika Zawodów, a w pierwszej 10 znaleźli się Sławomir Szymura (7 m.), Juliusz Rychwalski (8 m.) i Mateusz Ząbek (9 m.).

Drużyna mężczyzn kieleckiego klubu wygrała z dużym naddatkiem Puchar Polski uzyskując 351 punktów. Drużyna kobiet KS Tęczy-Społem zajęła 2 miejsce z dorobkiem 214 punktów.

Puchar Polski był jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Świata Juniorek i Juniorów w Trójboju Siłowym w Turcji. Z zawodników Tęczy-Społem kwalifikacje uzyskali Zuzanna Znojek w kat. 43, Karolina Kołata w kat. +84, Radosław Rogala w kat. 53, Mateusz Szymkiewicz w kat. 105, Juliusz Rychwalski w kat. 120. Do tego grona dochodzi Zuzanna Kula, zakwalifikowana po majowych Mistrzostwach Europy w Trójboju Siłowym.