Grad rekordów Polski w Stambule!

5 wrz

Już pierwszego dnia startów, podczas odbywających się w Stambule (Turcja) Mistrzostw Świata Juniorek w Trójboju Siłowym, padł szereg rekordów Polski juniorek do lat 16. Zaledwie 14-letnia Zuzanna Znojek (prywatnie córka trenera Arkadiusza Znojka), zawodniczka Klubu Sportowego „Tęcza-Społem” w Kielcach, najmłodsza uczestniczka reprezentacji Polski jaka kiedykolwiek wystąpiła na zawodach międzynarodowych, a zarazem najmłodsza zawodniczka tych zawodów, w znakomitym starcie poprawiła rekordy Polski juniorek do lat 16. W przysiadzie ustanowiła dwa rekordy: 70 kg i 77,5 kg (17,5 kg więcej od starego rekordu!), w wyciskaniu 40 kg i 42,5 kg, w martwym ciągu 80 kg, a w całym trójboju 190 kg i 200 kg – o 35 kg więcej od poprzedniego rekordu. Rekordy z wyciskania liczą się również jako rekordy uzyskane na zawodach wyciskania leżąc, czyli dwa nowe rekordy 40 kg i 42,5 kg. Wynik 200 kg dał brązowy medal w kategorii do 43 kg juniorek do lat 18, co jest znakomitym osiągnięciem w gronie starszych o 4 lata zawodniczek. Agresywne podejście do podnoszenia ciężarów, a szczególnie bardzo szybko wykonywane przysiady, znalazły uznanie nie tylko wśród sędziów, ale i wśród innych zawodniczek.

Silna kielczanka po starcie powiedziała: „Ten start był dla mnie bardzo ważny, bo od roku trenuję bardzo amatorsko trójbój, co już staje się tradycją rodzinną, jestem mistrzynią Polski, a chciałam się sprawdzić z zawodniczkami innych narodowości. W nadchodzącym roku ograniczę treningi, bo przede mną stoi innego rodzaju wyzwanie – walka o dobre punkty na… egzaminie ósmoklasisty w tym roku szkolnym.”

Za miesiąc Zuzanna Znojek wystartuje na prestiżowych zawodach Arnold Sports Festival w brytyjskim Birmingham, gdzie zamierza poprawić kolejne rekordy Polski juniorek do lat 16 i 18.

Start zawodników Klubu Sportowego „Tęczy-Społem” doszedł do skutku dzięki pomocy finansowej Wydziału Sportu Urzędu Miasta Kielce oraz kieleckiego PSS Społem, za co serdecznie dziękujemy.