Mistrzostwa Świata w Trójboju Siłowym, Viborg, Dania

28 lis

Mistrzostwa Świata w Trójboju Siłowym, Viborg, Dania, 13-19.11.2022

Zuzanna Kula podąża śladami legendarnego Jarosława Olecha

W znakomitym stylu w dniu 14.11.br. wystartowała w Mistrzostwach Świata w Trójboju Siłowym w Viborgu w Danii zawodniczka Klubu Sportowego „Tęcza-Społem” w Kielcach, Zuzanna Kula. Drobniutka zawodniczka, startująca w kategorii do 52 kg, ostatni start w juniorkach zaakcentowała nieprawdopodobnym osiągnięciem – w gronie utytułowanych seniorek wywalczyła złoty medal mocnym wynikiem 520 kg, wychodząc o 27,5 kg ponad czołówkę pozostałych zawodniczek. Ponadto ciężka praca na treningach nad siłą i techniką, zaowocowała zaliczeniem wszystkich dziewięciu podejść.

Tytuł mistrzyni świata sympatyczna zawodniczka okrasiła gradem rekordów Europy i świata juniorek. Ciężarami 212,5 i 215 kg w przysiadzie dwukrotnie poprawiała rekordy Europy i świata juniorek oraz rekordy Europy seniorek. W wyciskaniu leżąc ciężar z trzeciego podejścia, 135 kg, to podwójny rekord Europy juniorek – w wyciskaniu leżąc z zawodów trójboju siłowego i z wyciskania leżąc (pojedynczego boju). W trójboju siłowym wyniki 515 i 520 kg to również podwójne rekordy – Europy i świata juniorek. Do rekordu świata seniorek brakuje już tylko 10 kg (530 kg). Zuzanna Kula ogółem poprawiała w Viborgu 8 razy rekordy Europy i 4-krotnie rekordy świata juniorek. Warto odnotować fakt, że wynik 520 kg w trójboju wyprowadził zawodniczkę na pierwsze miejsce w klasyfikacji Najlepszej Zawodniczki Zawodów z wynikiem 106,26 pkt Arkadiusza Znojka podąża drogą utorowaną przez ikonę światowego trójboju, także wychowanka szkoleniowca kieleckiej „Tęczy-Społem”, Jarosława Olecha. On również jako junior, zdobył już 25 lat temu medal (brązowy) z mistrzostw świata seniorów. Zuzanna Kula kończy ostatni sezon w juniorkach z olbrzymim bagażem tegorocznych osiągnięć – została mistrzynią Europy juniorek, mistrzynią świata juniorek, drugie miejsce w Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich i najważniejszy tytuł z Viborgu – mistrzynią świata seniorek. Przyszły rok zapowiada się niezwykle interesująco, bo obecny sezon zwiastuje kolejne rekordy seniorskie.

Wyjazdy naszych zawodników odbywają się dzięki finansowej pomocy PSS Społem Kielce za co Zarząd i zawodnicy klubu bardzo dziękują.