Mocna drużyna z „Tęczy-Społem” w Kielcach na I Mistrzostwach Polski Szkół Średnich w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym

22 mar

Drugiego marca br. w Warszawie odbyły się I Mistrzostwa Polski Szkół Średnich w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym. W tych historycznych zawodach wzięła udział trójka zawodników KS „Tęcza-Społem” w Kielcach. W kategorii 47 pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Znojek, uczennica Technikum Mechanicznego nr 2 w Kielcach, zaliczając wszystkie podejścia i ustanawiając swój rekord życiowy w wyciskaniu leżąc – 45 kg. Wiktoria Barańska z I Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie zwyciężyła w kategorii do 63 kg, również zaliczając trzy podejścia i poprawiając swój rekord życiowy w wyciskaniu na 82,5 kg. Stanisław Bałchanowski z Zespołu Szkół Informatycznych w Kielcach, także zaliczył trzy podejścia i wygrał kategorię 66 kg wynikiem 122,5 kg.
Klasyfikację Najlepszej Zawodniczki wygrała Wiktoria Barańska uzyskując 71,34 pkt. Na 7 miejscu tej klasyfikacji uplasowała się Zuzanna Znojek mając 47,92 pkt.
Stanisław Bałchanowski zajął 3 miejsce w klasyfikacji Najlepszego Zawodnika z wynikiem 70,99 pkt.
Ponieważ zawody te rozgrywane były po raz pierwszy, to najlepsze wyniki ustanowione w kategoriach wagowych są oficjalnymi rekordami Polski szkół wyższych. Tym samym cała trójka reprezentantów KS „Tęcza-Społem” w Kielcach jest posiadaczami rekordów Polski.