Karolina Kołata kończy brązowym medalem starty kielczan w Mistrzostwach Europy w Trójboju Siłowym

13 maj

W niedzielę wystartowała czwarta reprezentantka KS „Tęcza-Społem” w Kielcach, Karolina Kołata. Brązowa medalistka mistrzostw świata w wyciskaniu leżąc z ubiegłego roku pokazała wysoką formę sportową również na pomoście w Luksemburgu. Startująca w kategorii +84 kg zawodniczka bardzo lekko zaliczała przysiady uzyskując 207,5 kg w wyciskaniu leżąc zaliczyła 180 kg i zdobyła złoty srebrny medal w tej konkurencji. W martwym ciągu zaliczyła 170 kg i zajęła trzecie miejsce w trójboju siłowym z wynikiem 552,5 kg, kończąc starty kieleckich reprezentantów polskiej ekipy na Mistrzostwach Europy. Jest to dobry prognostyk przed listopadowymi mistrzostwami świata w trójboju siłowym, gdzie zaplanowane jest poprawienie rekordu Polski w trójboju siłowym należącego do innej podopiecznej trenera Arkadiusza Znojka, Magdaleny Białek, nie pobity od dziewięciu lat.
Po rozegraniu najcięższej kategorii wręczono najcenniejsze trofea – puchary dla Najlepszej Zawodniczki Mistrzostw. Na drugim miejscu podium stanęła niezawodna Zuzanna Kula z dorobkiem 108,85 pkt. – pomimo drugiego miejsca w kategorii wagowej wynik zawodniczki okazał się na tyle wysoki, że przebił punktowo, czyli jakościowo, jej rywalkę z miejsca pierwszego.

Cztery medale wszystkich kolorów z zakończonych wczoraj Mistrzostw Europy w Trójboju Siłowym w Luksemburgu, to rzadki dorobek w przypadku jednego klubu sportowego w tej dyscyplinie sportu. Szczęśliwymi posiadaczami tych trofeów zostali: Zuzanna Znojek ze złotym medalem, Radosław Rogala ze srebrnym, Zuzanna Kula również ze srebrnym i Karolina Kołata z medalem brązowym.

Za trzy tygodnie dwójka seniorek, Zuzanna Kula i Karolina Kołata, wystartują w Mistrzostwach Świata w Wyciskaniu Leżąc w Austin w Stanach Zjednoczonych. Zuzanna ma szanse na złoty medal w kategorii do 57 kg, a Karolina na brązowy medal w kategorii +84 kg. Liczymy też na wysokie miejsce w klasyfikacji Najlepszej Zawodniczki zawodów. A to oznacza kolejny rekord świata seniorek!