Przebojowy pierwszy start Zuzanny Kuli

13 maj
Przebojowo odbył się pierwszy start Zuzanny Kuli,  zawodniczki KS „Tęcza-Społem” w Kielcach, w trójboju siłowym po zakończeniu rehabilitacji po rekonstrukcji zerwanego więzadła w kolanie. W trwających w Luksemburgu Mistrzostwach Europy w Trójboju Siłowym. Zawodniczka wystartowała z ponad dwukilogramową niedowagą do górnego limitu swojej kategorii wagowej 57 kg. W przysiadzie zaliczyła 205 kg, w wyciskaniu leżąc ustanowiła dwa rekordy świata 161,5 i 166kg. Ten ostatni wynik to również rekord świata z zawodów samego wyciskania leżąc. W martwym ciągu doszło do ciężkiej walki z  Włoszką Allessandro Cernigliaro. Prowadząca do tej pory Zuzanna po pierwszych podejściach martwego ciągu miała uzbierane 541 kg, a Alessandra 538 kg. W drugich podejściach została zaatakowana przez rywalkę – nasza zawodniczka otrzymała 177,5 kg do drugiego podejścia martwego ciągu, co dawało 548,5 kg; Włoszka zadysponowała 192,5 kg i 550,5 kg w trójboju. Obie zaliczyły te podejścia i Cernigliaro  wyszła na prowadzenie. Kolejne podejście Kuli na ciężarze 182,5 kg dało rekord Europy seniorek w trójboju siłowym 553,5 kg i wyprowadziło ją na pierwsze miejsce. Jednak Cernigliaro zadysponowała na sztangę 197,5 kg i zaliczyła ten ciężar uzyskując „okrągłą” liczbę 555,5 kg, wynik planowany u naszej zawodniczki. Zuzanna Kula ostatecznie zdobyła tytuł wicemistrzowski, poprawiając 4 rekordy Europy i 3 rekordy świata. Zdobyła również złoty medal za wyciskanie leżąc. W przeliczeniu wyniku na punkty uzbierała 108,85 pkt. IPF-GL, co może dać pierwsze miejsce w klasyfikacji Najlepszej Zawodniczki.
 
Do tej pory reprezentanci KS „Tęcza-Społem” w Kielcach uzyskali trzy medale w trójboju: złoty Zuzanna Znojek, srebrny Radosław Rogala i srebrny Zuzanny Kuli.